Náš tým

MUDr. Filip Hudeček

 Hudeček

absolvoval LF MU Brno v roce 1997. Pracuje na I. ortopedické klinice ve FN u sv. Anny a na IC klinice v Lékařském domu LAUREA. Jako externí operatér pracuje také na Kypru ve Všeobecné nemocnici v Ammochostos, kde pomáhá při rozvoji artroskopického programu a školí kyperské ortopedy. Věnuje se sportovní traumatologii a artroskopickým operacím všech kloubů - kolena, ramena, lokte, hlezna. Specializuje se na poškození ramena a lokte u sportovců a dále na plastiky předního zkříženého vazu a záchovné operace u poškození menisků a chrupavek. Je předseda lékařské komise České baseballové asociace a působí u Draků Brno i u baseballových reprezentačních týmů ČR. V letech 2008-2010 smluvní lékař hokejového klubu Kometa Brno. V současnosti zajišťuje lékařskou péči i pro florbalové klub Bulldogs Brno a Hattrick Brno.

Absolvoval odborné stáže v USA (Stanford University, University Santa Clara, M.O.R.E. Clinic, San Francisco 49ers – NFL americký fotbal, San Jose Sharks – NHL hokej, Pittsburgh Pirates a Minnesota Twins – MLB baseball), v Německu (Bad Griesbach, Kreis Klinik Wertingen), v Rakousku (Stadt Hospital, Vídeň), Itálii (Casa Di Cura Santa Rita, Miláno), na Taiwanu (Veteran Memorial Hospital, Taichung), na Steadmanově klinice (Vail, Colorado) a v Mnichově na Klinice sportovní ortopedie u prof. Imhoffa. Specializační artroskopické kurzy absolvoval ve Vailu (USA), ArthroLab v Mnichově, ve Val d'Isére a opakovaně v Yorku a v Londýně (Velká Británie). Je autorem 36 přednášek a posterů a 25 publikací u nás i v zahraničí (USA, Francie, Monako, Slovensko, Chorvatsko). Působí jako lektor při výuce ortopedů v ČR i v zahraničí a podílí se na zavádění moderních operačních technik v ČR. V českém odborném časopise ORTOPEDIE vydal v poslední době 2 články týkající se sportovních zranění. Publikace si můžete stáhnout v PDF:

Ročně provádí stovky operací, od roku 1997 je to již přes 8000 operací, většinou sportovců, všech výkonnostních úrovní – od rekreačních po vrcholové. Ale operuje i děti, stejně jako dříve narozené pacienty s degenerativními nebo poúrazovými potížemi. Vyléčeným pacientem je ten, kdo se vrací do plné zátěže, proto při konzervativní léčbě i v pooperačním období úzce spolupracuje s kvalitními fyzioterapeuty a kondičními trenéry. V tomto přístupu je základ filozofie projektu SPORTBALANCE.

Mgr. Jaroslava Pochmonová, PhD.

 Pochmonová

je absolventkou LF MU Brno, obor fyzioterapie. V současnosti pracuje jako fyzioterapeutka na rehabilitační ambulanci Kliniky tělovýchovného lékařství a rehabilitace ve FN u sv. Anny; rovněž participuje v rámci kardiorehabilitačního ambulantního programu. Jako asistentka se podílí na výuce nových fyzioterapeutů na LF Masarykovy univerzity. Od roku 2012 navíc provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi PorfiFyzio (www.profifyzio.cz). Má velké zkušenosti s problematikou sportovní rehabilitace – absolvovala stáže ve FN Motol v Praze na Klinice rehabilitace a seminář u doc. P. Koláře, dále semináře a kurzy se zaměřením na úrazovou a sportovní problematiku a aplikaci labilních ploch u Dr. P. Švejcara, používá moderní a účinné metody vč. Vojtovy techniky. Mnoho let se věnuje vrcholovým sportovcům, rehabilitační léčbě sportovních zranění i pooperační rehabilitaci po ortopedických operacích. V současné době působí i u paraolympijského atletické týmu ČR.

Mgr. Lukáš Katzer

 Katzer

je absolventem studia v oboru Fyzioterapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. V současnosti pracuje jako fyzioterapeut na rehabilitační ambulanci Kliniky tělovýchovného lékařství a rehabilitace ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Jako asistent se podílí na výuce nových fyzioterapeutů na Katedře fyzioterapie a rehabilitace Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Od roku 2017 navíc provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi 4D fyzioterapie (www.4dfyzioterapie.cz). Kromě rozličných diagnóz vyskytujících se na ambulantním pracovišti má velké zkušenosti s klienty s ortopedickými, traumatologickými a chirurgickými. Praktické znalosti získal při práci na I. chirurgické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. V současnosti je také fyzioterapeutem hokejového klubu Kometa Brno. V rámci postgraduálního vzdělávání absolvoval řadu kurzů a seminářů zaměřených na sportovní problematiku. Několik let se věnuje fyzioterapii vrcholových i rekreačních sportovců. Věnuje se prevenci, řešení bolestivých stavů a pooperační rehabilitaci. Metody na neurofyziologickém podkladě, které používá k terapii, dodržují pravidla posturální ontogeneze. Péče o klienty je tak kvalitní a výsledky dlouhodobé.